לבחור רופא נשים מתאים

כל מטופל או מטופלת שמגיעים אל רופא כזה או אחר, רוצים לדעת שהם נמצאים בידיים הטובות ביותר. הם רוצים להרגיש בטוחים ורוצים לקוות שהרופא שמטפל בהם יעשה הכל בשביל לספק להם את הטיפול הטוב ביותר על פי הצורך.

כך בוודאי רוצה להרגיש כל אישה אשר ניגשת לגניקולוג לבדיקה או לטיפול כזה או אחר. אף אישה לא רוצה להיכנס או לצאת מהטיפול במחשבה, שיום אחד היא תצטרך לפנות אל עו"ד רשלנות רפואית, מאחר והיא עברה טיפול רשלני שגרם לה נזק (או במקרה של טיפול גניקולוגי בעת הריון, אז ייתכן והטיפול הרשלני יגרום נזק גם לעובר).

לכן, הדבר הנכון לעשות בשביל להימנע מכך, הוא לדעת אל מי לפנות, אל איזה רופא בכלל וגניקולוג בפרט לפנות וכיצד לעשות זאת. לשמחתן של נשים, ובכלל של כל מטופלים כיום, ישנם מאגרי מידע נרחבים שמאפשרים לנו ליהנות מכל המידע ההכרחי עבורנו בשביל לבצע את הבחירה הטובה ביותר. אם עובדים נכון, ובוחנים את המידע לעומק, משתמשים בו בצורה נכונה, אז מפחיתים באופן משמעותי את הסיכוי להתמודד עם מצב טיפול רשלני.

ד"ר ניסים ארביב הוא מומחה בעל ניסיון רב בתחומם הגינקולוגיה, מיילדות ופיריון ומשמש כרופא בכיר במחלקת נשים והריון בבתי החולים מאיר בפר סבא, אם נתקלתם בסוגיה רפואית או אתם זקוקים למידע ויעוץ, אתם מוזמנים לפנות אליי ואשמח לעזור.

בחלק הבא של המאמר אנחנו נציג כמה נקודות שיכולות לעזור בכך. לפני כן צריך לזכור, אומנם כל רופא יכול לטעות או כל טיפול יכול להסתבך, אך יש הבדל משמעותי בין טעות אנוש לבין טיפול רשלני ובין טיפול שמסתבך בגלל עניינים שקשורים לגוף לבין טיפול שהסתבך בגלל גישה רשלנית ולא מקצועית של הרופא.

התנהלות נכונה מול גניקולוגים

תלמדו מי הרופא – הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא, ללמוד מי הרופא. איזה ניסיון יש לו, במה הוא מתמחה, מה הן חוות הדעת עליו, עד כמה הוא נחשב מקצועי, איזה מוניטין יש לו בתחום. תעשו עליו מחקר מקדים.

תלמדו את הנושא שלשמו אתן פונות אליו – יש דברים שהם בשגרה, אך אם מדובר על דברים ייחודים, ספציפיים, רצוי מאוד ללמוד היטב את הנושא, בשביל לדעת מה סוג הטיפול שאתן אמורות לקבל, מה אתן אמורות לשמוע מהרופא ואיזה שאלות אתן אמורות לשאול אותו.

תבחנו את המקום בו הוא מטפל – לפעמים איכות הטיפול קשורה למקום בו הרופא עובד. בין אם זה המרפאה הפרטית שלו ובין אם זה בית חולים מרפאה בה הוא מועסק. רצוי לדעת איפה הטיפול מתבצע ומה האיכות של המקום.

חוות דעת נוספות – אל תהססו לקבל חוות דעת של רופאים נוספים, כך תהיו בטוחות יותר בטיפול שאתן אמורות לקבל, בטיפול שהרופא מציע לכן.

זכויות – לכל חולה יש זכויות רפואיות, תעמדו עליהן, תדאגו שאתן מקבלות את כל הזכויות ללא ויכוח וללא שום בעיה. הזכויות נועדו להגן עליכן ולאפשר לכן לקבל טיפול הגון ומקצועי.