החשיבות בבחירת רופא מומחה למעקב הריון

תקופת ההיריון וההכנה ללידה היא תקופה מלאה בהתרגשות וציפייה להגדלת המשפחה. תקופה אשר מלווה בחששות לבריאות האם והעובר במהלך ההיריון וגם בזמן הלידה. האישה ההרה חווה שינויים רבים, פיזיים ומנטליים וחשיבות רבה יש למעקב אחר התפתחות תקינה של ההיריון והעובר.

עם תחילת ההיריון מתחילה סדרת בדיקות הנמשכת על פני תקופת ההיריון עד אשר מגיע המועד הצפוי ללידה. נשים רבות מעדיפות מעקב מסודר אצל רופא מומחה למעקב היריון אשר מחזיק בציוד רפואי מתאים לביצוע הבדיקות שגרתיות ובדיקות מיוחדות שנדרשות.

התמחות הרופא

כשבוחרים רופא לביצוע מעקב צריך לבחון את התמחותו של הרופא. הוא עובר התמחויות בשני תחומים, גניקולוגיה ומיילדות. רופא מומחה יהיה בעל ניסיון מקצועי עשיר והכשרה רחבה  שכבר התמודד בעבר עם סוגים שונים של מצבים או סיבוכים אשר עלולים לצוץ בכל שלבי ההיריון והלידה.

יש חשיבות גבוהה למעקב צמוד על התפתחות ההיריון והלידה אצל נשים שהיו להן בעיות בהריוניות קודמים. מעקב צמוד חיוני אצל נשים אשר סובלות ממחלה כרונית כמו לחץ דם גבוה, אפילפסיה, מחלות לב, סוכרת ועוד מצבים שהם גורמי סיכון בעת היריון. לכן, התמחותו וניסיונו של הרופא צריכים להתאים למצבה הפיזי והרפואי של האישה.

מה כולל מעקב אצל רופא מומחה?

בדיקות לתקינות ההיריון. בעזרת ציוד רפואי בטכנולוגיות מתקדמות ובעזרת בחינת התוצאות של הבדיקות הרבות הנחוצות במהלך ההיריון, יוכל הרופא לבצע זיהוי מוקדם של בעיות בריאותיות אצל העובר, פגמים גנטיים או פגמים מולדים. הרופא יבדוק את מערכות הגוף של העובר בעזרת ציוד אולטרה-סאונד וינטר את דפיקות ליבו. הוא יזהה מצבים בהם נדרשת שמירת היריון או תהליכים רפואיים החיוניים להמשך היריון תקין.

מצב רפואי כללי של האישה. הרופא יבצע מעקב אחר מדדים, איתור מוקדם של בעיות בריאותיות כתוצאה מההיריון ומעקב אחר מצב בריאותי קודם במידה וקיימת מחלה כרונית. הרופא יכול לסייע בהתמודדות עם בחילות הבוקר בתחילת ההיריון, עם כאבי גב ורגלים ועוד תלונות המאפיינות את תקופת ההיריון.

יעוץ ומענה לשאלות. חשוב שהרופא ייתן הסברים על השינויים הגופניים המתרחשים בגוף בזמן ההיריון ולאחר הלידה. הרופא ייתן ייעוץ בענייני תזונה מתאימה או פעילות גופנית, יאפשר לזוג המצפה לתינוק לשאול את כל השאלות המטרידות את מנוחתם ויספק מענה ברור ומרגיע.

הדרכה על מהלך ההיריון והלידה. גם אם האמא והחברות מסביב מספרות על הלידות שלהן, אין זה דומה למה שהאישה חווה על גופה בזמן הלידה. במיוחד כאשר מדובר בהיריון ראשון יש חוסר ידע  וחוסר וודאות על שלבי הלידה, לכן חשובה הדרכתו של הרופא על מהלך הלידה עצמו.

לסיכום, מעקב צמוד של רופא מומחה המחזיק בציוד רפואי מתאים חיוני עבור כל אישה הרה. הרופא יערוך את כל הבדיקות הנחוצות, יסביר וייתן יעוץ תוך תשומת לב להתפתחות תקינה של העובר ולבריאותה של האישה.

סגירת תפריט