כאבי מחזור קשים

רוב הנשים סובלות מכאבים קלים בתקופת המחזור, אך ישנן כאלו אשר אצלן הכאבים הרבה יותר חזקים ומשמעותיים וישנן נשים אשר סובלות כאבי מחזור קשים אשר מונעות מהן תפקוד של ממש בימי המחזור.

מהם כאבי מחזור?

בזמן המחזור הרחם מתכווצת מול צוואר הרחם כאשר הוא סגור, וככל שרירית הרחם עבה יותר, כך הכאבים יכולים להיות קשים יותר. ההתכווצויות הללו יכולות לגרום לכאבים קשים בבטן התחתונה, בחילות, הקאות, סחרחורות וקושי בתפקוד היום יומי.

האם כאבי מחזור קשים הם סימן לא תקין?

כאבי מחזור קלים עד בינוניים הם תקינים וההפך – הם מעידים על כך שמערכת הרביה של האישה תקינה ופועלת נכון. כמובן, האישה צריכה להכיר את עצמה ולדעת לזהות האם אכן מדובר בכאבים קשים מאוד אשר לא מאפשרים התמודדות תקינה, או לא.

במקרים בהם יש כאבי מחזור קשים מאוד ייתכן כי ישנה בעיה רפואית אשר הופכת את הכאבים הללו לקשים כל כך וכדאי לפנות אל רופא בכדי לקבל אבחון וחוות דעת מדויקת ונכונה בהתאם למצב האישי של כל אחת. ב

מה אפשר לעשות?

לפני הכל, כאבי מחזור ניתן לשכח ולהקל עליהם באופן משמעותי באמצעות משככי כאבים ביתיים שניתן לרכוש בכל בית מרקחת גם ללא מרשם רופא. אם משככי הכאבים הללו לא מסייעים, כדאי גם לנסות שינויים התנהגותיים בתקופת המחזור כמו מנוחה יתרה, הפחתת פעילות מאומצת כמו פעילות ספורטיבית, קומפרסים חמים ועוד. בנוסף, ניתן למצוא גם מגוון דרכים ברפואה המשלימה שיכולות לסייע.

במצב בו כל זה לא עוזר, ניתן למצוא טיפולים הכוללים שימוש בנוגדי כאב דלקתיים כמו נורופן, אדביל, אדקס, נקסין וכדומה אשר יכולים להקל משמעותית על הכאב.

אם עדיין נותרים כאבי מחזור קשים וקושי משמעותי בתפקוד של האישה, חשוב לפנות אל רופא בכדי לשלול ממצא רפואי אשר גורם לכאבים הללו, במיוחד אם מדובר בכאבים חריגים שלא הופיעו בעבר ויכול להיות מקור רפואי כמו שרירנים, פוליפים וכדומה אשר יוצרים את הכאבים הללו וניתן להסיר אותם ולהעניק לאישה איכות חיים טובה יותר והפחתה משמעותית של הכאבים.

סובלים מכאבי מחזור קשים ? פנו אלינו בטופס מקוון או חייגו 054-766-7810 ומיד נענה!